Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Debiut andrychowianki w Teatrze Polskim w Poznaniu

Kultura, 14 września 2020 11:26

Od 18 do 20 września po wielu przygodach w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się długo wyczekiwana premiera nowego spektaklu „NANA” Émila Zoli w reżyserii Moniki Pęcikiewicz! Asystentką reżyserki jest andrychowianka Wiktoria Czeladka, która odpowiada również za adaptację i dramaturgię. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów. Tuż po premierze Wiktoria opowie o swoich planach na antenie Radia Andrychów.

Spektakl na podstawie powieści Emila Zoli, w którym bierze udział cały zespół aktorski sceny oraz Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego pod kierownictwem muzycznym Adama Domurata, to widowisko o losach prostytutki, wszystkiego na sprzedaż w tle wyższych i średnich sfer Paryża.

20200207 Teatr Polski w Poznaniu NANA // Kornelia Trawkowska prev. f/ Marek Zakrzewski


Émile Zola chciał opowiedzieć o „męskich chuciach” i zrobił to za pomocą historii kobiety – Nany, prostytutki z paryskiego bruku – opowiadają realizatorzy spektaklu. – Jesteśmy wśród kobiet przeczesujących włosy do tyłu, czerwonych, wykonturowanych ust, męskich perfum o jedno psiknięcie za dużo. Wkrótce buty kleją ci się od piwa, włosy od potu i kurzu, w łazience brakuje papieru i chce ci się spać, ale zostajesz, bo zawsze coś może cię ominąć – czytamy na stronie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Wiktoria Czeladka: studiuje na trzecim roku pisanie scenariuszy filmowych w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. – W ramach studiów robiłam już kilka etiud filmowych z kolegami ze szkoły. Usłyszałam o Monice Pęcikiewicz i jej pomyśle na Nanę”. Zaintrygowało mnie jej podejście. Szczęśliwie udało mi się z nią spotkać i ostatecznie powierzyła mi zadanie napisania adaptacji. To jest mój debiut w teatrze pisze nam Wiktoria.

Źródło: Teatr Polski w Poznaniu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content