Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Czytaj książki online!

Kultura, 16 marca 2020 18:29

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie mogą korzystać z darmowego dostępu do bazy ponad 2000 e-booków w Czytelni Internetowej IBUK LIBRA oraz podpowiadamy również, gdzie szukać lektur i pozycji naukowych online, bezpłatnie!

IBUK LIBRA

Korzystanie z książek jest możliwe po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu PIN. Książki można czytać na komputerze w czytelni lub na swoim własnym. Korzystanie na urządzeniach mobilnych jest możliwe po zainstalowaniu wtyczki znajdującej się na stronie reader.ibuk.pl/
Aby otrzymać dostęp do platformy Ibuk.libra.pl, należy zgłosić się do Czytelni MBP w Andrychowie i pobrać KOD PIN. Kody są wydawane każdemu zarejestrowanemu Czytelnikowi Biblioteki. Kontakt: Czytelnia – tel. 33 875 25 52

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad 2400 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach – HTML , TXT, PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Serwis Lektury.gov.plto projekt Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji. To portal ułatwiający bezpłatne zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów – nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w stronę lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.

Oprac. p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content