Przejdź do treści

Czy jest bezpiecznie na Pańskiej Górze, nad Stawem Anteckiego i w centrum miasta?

Informacje, 09 października 2023 10:14

Gościem porannej audycji Radia Andrychów był dziś (9 października) komendant andrychowskiej Straży Miejskiej Krzysztof Tokarz. Dopytywaliśmy go m.in. o bezpieczeństwo nad Stawem Anteckiego, na Pańskiej Górze i w centrum miasta.

SM rozszerzyła działalność prewencyjną w weekendowe popołudnia i wieczory na nowych terenach rekreacyjnych. Rozszerzono też monitoring na Pańskiej Górze, gdzie zainstalowano dwadzieścia kamer. Nieco mniej ich jest w rejonie Stawu Anteckiego, ale są bardzo nowoczesne, posiadają 35-krotny zoom. Komendant podkreślał, że na tych terenach odnotowywana jest spora frekwencja. Póki co panuje tam porządek, nawet nie ma śmieci na ziemi.

Krzysztof Tokarz pozytywnie ocenił też sytuacje w centrum miasta po wprowadzeniu ograniczeń w handlu alkoholem. Nastąpił spadek interwencji strażników w tej części miasta. Jeśli już dochodzi do pewnych zdarzeń i spożywania trunków, to odbywa się to najpóźniej do godziny 19.00. Nie ma już nocnych libacji czy głośnych zachowań. Potwierdzają to również mieszkańcy andrychowskiego centrum.

Rozmowę z komendantem można odsłuchać tutaj.

Oprac. jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content