Czwarta z rzędu wygrana Halniaka – szczegóły i pomeczowy komentarz

Sport, 18 września 2022 19:33

Coraz mocniej hula w klasie okręgowej Halniak. Prowadzony przez Kamila Żmudę beniaminek, po znakomitym szczególnie w drugiej połowie spotkaniu, pokonał dziś Zgodę Byczyna. Była to już czwarta wygrana z rzędu targaniczan, co pozwoliło im awansować na trzecie miejsce w tabeli!

Przez trzy kolejki uczyliśmy się tej ligi. Teraz wygląda to bardzo dobrze, choć o awansie nie myślimy. Gramy swoje i chcemy spokojnie się utrzymać – mówił po meczu ze Zgodą wyraźnie zadowolony kierownik Halniaka Tomasz Buda. I trudno dziwić się, że cały był w skowronkach. Gospodarze od pierwszych minut dyktowali warunki na murawie. Już w 4 min. Radosław Magiera znakomicie wyszedł do prostopadłego podania i mierzonym strzałem z 14 metrów otworzył wynik.

Na kolejne bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy, którą Halniak rozegrał koncertowo. Była 63 min. gdy Andrzej Górski znakomitym dośrodkowaniem obsłużył Michała Studenckiego, który głową skierował piłkę do siatki. Dwie minuty później Halniak przeprowadził kolejną akcję. Co prawda z pierwszym strzałem bramkarz gości jeszcze sobie poradził, ale przy dobitce Grzegorza Kubika był już bezradny.

Nie był to koniec strzeleckich popisów targaniczan. Na 4:0 prowadzenie podwyższył Michał Studnicki (73 min.), a dziesięć minut później wynik ustalił Andrzej Górski, którego dośrodkowanie zamieniło się w „centrostrostrzał”, co kompletnie zaskoczyło bramkarza i futbolówka wpadła mu za kołnierz.

W przyszłą niedzielę Halniak ponownie zagra przed własną publicznością. Zmierzy się z suską Babią Górą.