Przejdź do treści

Czekają na nowy wóz

Informacje, 02 lipca 2015 08:58

​Już wkrótce strażacy z Roczyn wzbogacą się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zastąpi on wysłużonego 28-letniego Stara 244. OSP właśnie ogłosiła przetarg.

Podziel się

– Na nowy samochód czekamy trzy lata – mówi Nowinom Kazimierz Rajda, prezes OSP w Roczynach. Temat jego zakupu zdominował ostatnie zgromadzenie walno-sprawozdawcze jednostki. W zeszłym roku ochotnicy wstrzymali nawet drobne remonty przy remizie, bo czekali na nowy pojazd. Jednak ze względu na to, że Wojewódzki Związek OSP RP nie dotrzymał obietnicy dofinansowania, zakup wozu trzeba odłożyć w czasie.
Nowy samochód ma mieć napęd 4×4 i służyć będzie do ograniczenia stref skażeń dla Ochotniczej Straży Pożarnej. – Pojazd będzie posiadał na wyposażeniu zbiornik, do którego zmieści się 3,5 tys. litrów wody – informuje Kazimierz Rajda. – Ale nad szczegółami funkcji samochodu zastanowimy się, kiedy dostaniemy wóz – dodaje. 

Dotychczas na wyposażeniu jednostki, poza wysłużonym Starem 244 znajdują się lekka ratowniczo-gaśnicza Gaz Gazela, fiat do ratownictwa technicznego i drogowego i operacyjna daewoo nubira.
Pełna treść przetargu na OSP Roczyny.

fot. OSP Roczyny

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content