Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Czas pandemii: Jak działa wadowicki szpital

Informacje, 27 października 2020 11:49

Przy wadowickiej lecznicy działają dwa tak zwane punkty wymazowe – pierwszy w kontenerach obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) działa dwie godziny dziennie. Drugi, nowo otwarty w starym szpitalu, przez cztery godziny cztery dziennie.

Zaleca się rejestrację do pobrania wymazów. Jak powiedziała Radiu Andrychów wicestarosta Beata Smolec, nieprawdą jest jakoby rejestratorki nie odbierały telefonów. Jedynie sygnał telefoniczny sprawia takie wrażenie. Panie działają bez przerwy.

Szpital w Wadowicach, jak dodała wicestarosta, posiada zgodnie z poleceniem wojewody małopolskiego łóżka tak zwane covidowe. Jest ich 48, w tym 4 łóżka obserwacyjne dla dorosłych, 2 dla dzieci, jedno porodowe. Zwiększono z dwóch do czterech miejsca intensywnej opieki medycznej. Nie działa oddział chirurgi, którego personel przebywa na kwarantannie, ale wkrótce ma wznowić działalność. Szczegóły w jutrzejszej (28 października) audycji Radia Andrychów “Rozmowa dnia” o godz. 8.30″. Beata Smolec poinformuje o tym co dzieje się w ostatnich dniach w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach.

jd

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content