Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Co z kanalizacją w Inwałdzie?

Informacje, 17 września 2020 09:37

Część sołectwa Inwałd czeka na kanalizację. Brakuje jeszcze takiej sieci zwłaszcza w terenach podgórskich, ale nie tylko. Ostatnio doszło w tej sprawie do wymiany pism między sołtys Grażyną Stuglik – Nizio a prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Janem Mrzygłodem.

Sołtys zapytała szefa ZWiK o plany włączenia kolejnych gospodarstw do sieci kanalizacyjnej. Chodzi o tereny położone przy ulicach Zagórnickiej, Spacerowej, Kolejowej, Dworskiej, Siewnej oraz fragmentu Wadowickiej w kierunku granicy z Chocznią.

Prezes odpowiedział, iż obecnie zleca opracowanie projektu technicznego rozbudowy sieci kanalizacyjnej w rejonie ulic Wiejskiej, Zagórnickiej i Dworskiej. Natomiast już realizowana jest inwestycja w rejonie ul. Zagórnickiej za przejazdem kolejowym.

– Wszystkie inne, niezwodociągowane i nieskanalizowane rejony miejscowości Inwałd, w temacie rozbudowy sieci wod – kan z uwagi na panującą pandemię COVID-19 i brak środków na ich realizację, są przesunięte w czasie. Prosimy o kontakt w wyżej wymienionej sprawie w II kwartale 2021 r – napisał Jan Mrzygłód.

jd

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content