Przejdź do treści

Ciekawe propozycje audiobooków dla młodzieży w andrychowskiej bibliotece

Kultura, 08 czerwca 2023 09:55

Czy wiecie że… Dla mózgu nie ma znaczenia czy słuchasz audiobooka, czy czytasz książkę? Tak dobrze rozumiecie! Udowodniły to badania profesora psychologii – Daniela T. Willinghama z Uniwersytetu w Virginii. Pokazują, że dla naszego mózgu nie ma znaczenia, czy tekst jest czytany, czy słuchany. W obu sytuacjach zachodzą te same procesy, które pozwalają przyswoić sobie treść.

A czy wiecie, że… w Miejskiej bibliotece Publicznej w Andrychowie istnieje specjalny Dział Książki Mówionej, a w nim same bestsellery (niegdyś dostępne na papierze, teraz również w wersji audiobooka)!

Pragniemy przedstawić Wam, trzy z kilkudziesięciu dostępnych do wypożyczenia.
Oto one:

Dwór skrzydeł i zguby autorstwa Sarah J. Maas. Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać śmiercionośną, przewrotną grę… Jeden poślizg może zniszczyć nie tylko Feyrę, ale też cały jej świat.

Ballada ptaków i węży Suzanne Collins przedstawia tym razem historię antagonisty – Coriolanusa Snow. Dlaczego prezydent Panem stał się ,,złoczyńcą” czy zawsze był okrutny? Tego dowiecie się po odsłuchaniu. Polecamy szczególnie fanom Igrzysk Śmierci, ta pozycja to idealne dopełnienie uniwersum, szczególnie, gdyż na jesień do kin trafia adaptacja!

Złodziej, szpieg, strzelec wyborowy, Grisza, uciekinier, skazaniec. Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Tak! To nic innego jak Szóstka Wron Leight Bardugo. Więcej pisać chyba nie trzeba, na pewno ich kojarzycie 😉 Ps. 2 tom Królestwo Kanciarzy w wersji mówionej też u Nas znajdziecie.

a_p

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content