Przejdź do treści
Reklama

CHILL ROOM – Wymarzona strefa relaksu!

Informacje, 30 listopada 2021 12:15

Andrychowskie liceum ogólnokształcące pragnie zamienić nieużywane pomieszczenia kuchenne w inspirujące miejsce relaksu i wzmacniania relacji dla licealistów. Dyrekcja wraz z pracownikami wierzy, że dzięki zaangażowaniu licealnej społeczności: Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz Absolwentów, jest w stanie zrealizować niezwykły projekt Chill room’u – prezentu dla Szkoły od Absolwentki LO – projektantki wnętrz i architektki Anny Oleksy-Gołby.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć działania andrychowskiego LO, mogą zakupić cegiełki w Szkole (u pań Wicedyrektor – sala 21) lub o wpłaty na konto:
85 8110 0000 2001 0000 0680 0003| KRS 0000069770

Darowiznę wpłaconą na to konto można odliczyć od podatku. A przy okazji zapewnić sobie nie tylko dozgonną wdzięczność obdarowanych, ale i odrobinę nieśmiertelności.

Poniżej kilka słów od dyrekcji LO:

Czasy licealne to dla wielu osób najlepsze lata w życiu: okres młodości, szalonych pomysłów, zawiązywania trwałych przyjaźni, pierwszych miłości, zarywanych na nauce nocy, kombinowania na sprawdzianach, niezapomnianych wycieczek, straszenia maturą, półmetków, studniówek…

Czasy licealne w dobie koronawirusa to dodatkowo nauka zdalna, ograniczenie kontaktów społecznych, odwołane imprezy, ciągły niepokój o zdrowie i o przyszłość…

W naszej Szkole wiemy, jak ważne dla rozwoju młodych ludzi są relacje. Budowa Szkoły Dobrych Relacji to nasz cel, do którego codziennie, z większymi lub mniejszymi sukcesami, staramy się zbliżyć. Wycieczki przedmiotowe, obozy naukowe, wyjazdy do kina, teatru, muzeów, wyjścia w góry, Szkolny Wolontariat, akcje Samorządu Uczniowskiego, działalność szkolnego chóru, teatru czy kół sportowych – to, oprócz sukcesów naukowych licealistów oraz ich wysokich wyników matur, znaki rozpoznawcze naszego Liceum – Szkoły, która inspiruje.

Nie ustajemy w szukaniu sposobów na to, żeby nasza Szkoła kojarzyła się uczniom nie tylko z miejscem wszechstronnego rozwoju, ale również z miejscem, do którego chcą przychodzić, bo wiedzą, że spotkają w nim wyjątkowych, inspirujących, pełnych pasji ludzi. Naszymi marzeniami staramy się zarażać innych a ponieważ społeczność naszego Liceum tworzą niezwykle otwarte, utalentowane i bardzo nam życzliwe osoby, kolejne nasze marzenie może się wkrótce spełnić.

Chcielibyśmy stare, od kilku lat nieużywane pomieszczenia kuchenne zmienić się w inspirujące miejsce relaksu i wzmacniania relacji dla licealistów. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności naszego Liceum: Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz Absolwentów jesteśmy w stanie zrealizować niezwykły projekt Chill room’u , który jest prezentem dla naszej Szkoły od Absolwentki naszego Liceum- projektantki wnętrz i architektki- Pani Anny Oleksy-Gołby.

Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć przestrzeń, w której spotkają się młodość i spontaniczność Uczniów (w czasie lekcji, przerw, zajęć pozalekcyjnych) oraz doświadczenie i moc wspomnień Absolwentów i Rodziców ( w czasie jubileuszowych spotkań rocznikowych, zebrań Rady Rodziców).

Z góry dziękuję Każdemu za okazaną pomoc i wsparcie.

Katarzyna Przebinda-Niemczyk
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie

Film oraz zdjęcia projektu autorstwa Anny Oleksy-Gołby

Oprac. p

Podziel się
Skip to content