Przejdź do treści
Reklama

Chcę być zdrowy

Informacje, 09 marca 2016 15:16

Dziś, 9 marca w Zespole Szkół Samorządowych w Targanicach odbył się XVIII Gminny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem: „Chcę być zdrowy”. Pierwsze miejsce zajęli Patryk Kłusek i Antoni Zajdel ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Andrychowie.

Podziel się

W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny uczniów klas III z sześciu szkół podstawowych gminy Andrychów : ZSS Zagórnik, SP nr2 Andrychów, SP nr4 Andrychów, ZSS Inwałd, ZSS Rzyki, ZSS Targanice. Organizatorzy przygotowali dwuetapowe zmagania. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na pytania zawarte w teście eliminacyjnym. W drugim – dzieci musiały rozwiązać 10 zadań, w tym wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. 
Po podliczeniu wyników ustalono listę zwycięzców:
I MIEJSCE: Patryk Kłusek i Antoni Zajdel – SP nr 4 Andrychów
II MIEJSCE: Dominik Gawron i Karol Kołodziejczyk – ZSS Inwałd
III MIEJSCE: Marcin Kiszczak i Mateusz Szwed ZSS Zagórnik

Jury obradowało w składzie: Róża Łysoń – Stachera – specjalista w Gminnym Zarządzie Oświaty, Teresa Walczak – przewodnicząca Rady Rodziców w ZSS w Targanicach oraz mgr Stanisława Ewa Ząbek – emerytowany dyrektor ZSS w Targanicach. Natomiast regulamin i zadania konkursowe opracował Szkolny Zespół Promocji Zdrowia.  
Z kolei nagrody dla zwycięzców, upominki i poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowali:
•    Rada Rodziców ZSS Targanice, 
•    Koło Gospodyń Wiejskich w Targanicach, 
•    Anna i Tomasz Jaworowscy.   
Konkurs uatrakcyjniły ćwiczenia przy muzyce oraz instruktaż prawidłowego siedzenia i noszenia plecaków przeprowadzone przez nauczycielkę wychowania fizycznego mgr Martę Kucharczyk. W organizację konkursu, jak co roku, włączyły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Targanicach, które przygotowały zdrowe przekąski. 
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają znów za rok.
Dorota Kowalczyk i Renata Malarz
Foto: mn

Podziel się
Skip to content