Przejdź do treści

Chcą przeprowadzić zbiórkę na samolot

Informacje, 21 kwietnia 2015 16:11

Remont samolotu, organizacja zbiórki na renowację – to główne tematy rozmowy stowarzyszenia Teraz Andrychów z burmistrzem Tomaszem Żakiem. Spotkanie odbyło się we wtorek 21 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, z inicjatywy stowarzyszenia, które chce zorganizować zbiórkę pieniędzy, „Rzuć zeta na naszego jumbo jeta”.

Podziel się

Pieniądze trafiłby na remont Lima-2, który stoi przy skrzyżowaniu Krakowskiej i Włókniarzy. Burmistrz wyjaśnił, że w tym przypadku, procedura przeprowadzenia zbiórki nie różni się niczym od innych tego typu działań. 
Przypomnijmy, andrychowski samolot Lim 2 idzie do kapitalnego remontu. Wróci z końcem roku – mówi Krzysztof Radwan, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Samolot będzie poddany dokładnemu czyszczeniu chemicznemu i wymienione będą zużyte i zniszczone elementy. Jak powiedział nam dyr. Radwan, przez kilka miesięcy pracować nad nim będzie czterech specjalistów, którzy remontowali już niejeden zabytkowy samolot. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie ma ich 240!

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content