Przejdź do treści

Chcą biec w piżamach, by pomóc innym

Informacje, 21 lutego 2017 09:31

Studiująca w Krakowie andrychowianka Katarzyna Bylica i jej kolega z Wadowic Piotr Hydzik promują niezwykłą inicjatywę. Chcąc pomóc młodym podopiecznym fundacji Schola Cordis, oboje pobiegną 19 marca w 14. Krakowskim Półmaratonie Marzanny dla Małych Serc w… piżamach…

Podziel się

Fundacja SCHOLA CORDIS Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej została założona w 2008 roku. Jako Organizacja Pożytku Publicznego realizuje marzenie o stworzeniu nowoczesnej kliniki, w której dzieci z wrodzonymi wadami serca będą odzyskiwać zdrowie. – Poprzez nasze działania staramy się zwiększyć liczbę leczonych dzieci z najcięższymi wadami wrodzonymi serca, przede wszystkim z tzw. „zespołem niedorozwoju lewego serca”. W leczeniu tej wady krakowska klinika niepodzielnie przoduje w kraju i zobowiązana jest do przyjmowania coraz większej liczby małych pacjentów z całej Polski – czytamy na stronie fundacji.

Kasia i Piotr chcą wspomóc fundację i złożyli niezwykłą deklarację. – Jeśli do 19 marca uda nam się zebrać trzy tysiące złotych dla Fundacji Kardiologicznej Schola Cordis przebiegniemy 21 km 97.5 m w zabawnych piżamach – informują.

My cały projekt możemy wspomóc na kilka sposobów: wpłacając datki na ten cel za pośrednictwem strony polakpomaga.pl, biorąc udział w samym półmaratonie i promując wydarzenie metodą „podaj dalej” – czyli rozpowszechniając informacje o akcji. Życzymy powodzenia i sprzyjającej pogody podczas biegu w piżamach!

Wszelkie informacje o projekcie – kliknij tutaj.

 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content