Przejdź do treści

Charytatywny Mikołajkowy Turniej STEEL DARTA. Pomagamy Mariuszowi

Informacje, 30 listopada 2022 15:21

Restauracja Sami Swoi oraz Andrychowska Liga Darta serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Charytatywnym Mikołajkowym Turnieju STEEL DARTA!, który odbędzie się 11 grudnia od godz. 13.00.

Pan Mariusz ma 46 lat, wspaniałą żonę i dwóch świetnych synów w wieku 7 i 16 lat. Jeszcze dwa miesiące temu był zdrowym, normalnym facetem. 13 marca 2022 r. trafił do szpitala w Krakowie z zatorami w prawej nodze w celu ich usunięcia. Operacja zakończyła się pomyślnie – żyły udało się udrożnić. Najgorsze przyszło jednak zaraz po. Mariusz został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej z powodu sepsy. Rozpoczęła się walka o życie. Wkrótce okazało się także, że organizm Mariusza zaatakowała bakteria powodująca postępujące zakrzepy w całym organizmie. Lekarze zmuszeni byli przeprowadzić kolejną operację. W jej wyniku Mariuszowi amputowano prawą stopę oraz lewą nogę powyżej kolana. Konieczne było także przeprowadzenie amputacji częściowych niektórych palców dłoni. Mariusz każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. Mariusz przeszedł już wiele i wiele już zwyciężył, ale przed nim jeszcze wielka walka – rehabilitacja oraz protezowanie i walka o jak najszybszy powrót do domu, rodziny i w miarę możliwości samodzielnego życia. Wierzymy, że sobie z tym poradzi. Potrzeba jednak ogromnych środków finansowych, by to się udało. Koszty rehabilitacji i niezbędnych protez są ogromne. Do tego dochodzi jeszcze konieczność przystosowania domu do specjalnych potrzeb Mariusza.

Darterzy z Andrychowa wspólnie z Restauracją Sami Swoi w Andrychowie mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do wsparcia Mariusza podczas organizowanego turnieju. Wpisowe 30 zł. Cała uzbierana kwota zostanie przekazana Mariuszowi.

Źródło: Andrychowska Liga Darta

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content