Przejdź do treści

Charytatywne Zawody Pływackie

Sport, 01 grudnia 2022 11:57

10 grudnia na Krytym Basenie w Andrychowie odbędą się Charytatywne Zawody Pływackie ,,PŁYWAMY DLA WIKTORII''. Celem zbiórki jest wsparcie zrzutki dla Wiktorii, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Warunki uczestnictwa:
Aby wziąć udział w zawodach należy dokonać wpłaty na konto zbiórki: na zrzutka.pl oraz wysłać zgłoszenie zgodnie z przynależnością do danej szkółki lub do swojego instruktora.

Niezbędne dane: imię, nazwisko, rok urodzenia, konkurencje. Do wyboru dwa style! Konkurencje: motorówka, styl dowolny, styl grzbietowy i styl klasyczny. Dystans 25 metrów.
Opłat startowa: 50 zł (miłe widziane większe wpłaty)

Organizatorzy nie czerpią korzyści finansowych z tytułu przeprowadzenia zawodów.

Kilka słów o Wiktorii:
Razem z moją 8-letnia córką Wiktorią, prowadzimy aktywny sportowo tryb życia. Niestety, mózgowe porażenie dziecięce na jakie cierpi Wiki, odebrało jej możliwość samodzielnego poruszania się, dlatego staram się aktywizować jej ciało do ruchu, na wszelkie możliwe sposoby. Ludzkie ciało jest stworzone do ruchu, a każdy jego brak odbija się mocno na zdrowiu. Walka o utrzymanie Wiktorii w dobrej kondycji psycho-fizycznej nie jest łatwa, ale nie niemożliwa. Dzięki współczesnej technologii, można dać niechodzącym dzieciom szanse na ruch. Naszym celem jest zakup elektrycznego chodzika Trexo, produkowanego przez kanadyjską firmę TrexoRobotic. W naszym kraju taki sprzęt jest niedostępny. Nie jest też w żaden sposób refundowany, dlatego właśnie powstała ta zbiórka, by móc zakupić sprzęt do wspomagania chodzenia dla Wiki. Ruch i pionizacja daje niechodzącemu dziecku więcej niż tylko mobilność. To poprawa krążenia, lepsza praca jelit, mocniejsze serce, profilaktyka osadzania się kamieni w nerkach. Zdrowe dzieci zapewniają sobie poprzez ruch to wszystko same. Tym, które miały mniej szczęścia można w tym nieco pomóc. Wierzę, że wspólnie uda nam się zakupić ten sprzęt i dać Wiki mobilność, której tak potrzebuje.

Zachęcamy do wspierania akcji i udostępniania linku do zrzutki na zrzutka.pl

Organizatorzy zawodów: EVO WATER, SWIM-SPORT, MULTI-SPORT, AP AQUAMAN

Oprac. p Źródło: EVO WATER

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content