Przejdź do treści
Reklama

„Chałupa” znów z kulturą

Kultura, 14 września 2021 10:03

Koło PTTK „Chałupa” po ponad półtora roku przerwy wznawia wyjazdy na imprezy kulturalne. Podejmuje też próby organizacji wycieczek.

Pandemia zrobiła swoje i życie w „Chałupie” nie można powiedzieć, że całkowicie zamarło, ale jednak odbiegało od normy. Teraz zaczyna się coś zmieniać.

Oto komunikat koła:

Szanowni Państwo

Już od ponad roku nie spotykaliśmy się w Klubie Podróżnika. Nie organizowaliśmy też wyjazdów na imprezy kulturalne. Musieliśmy odwołać zaplanowane wyjazdy na trzy spektakle. Na razie przedstawienia te nie pojawiły się w repertuarze teatrów.

Podejmujemy próbę powrotu do organizacji wycieczek. Na początek proponujemy Państwu wyjazd do MDK w Czechowicach-Dziedzicach na przedstawienie „Szaman. Spektakl reporterski”, będące połączeniem opowieści o rytuałach szamańskich ze stand-upem i dramatem. Dopełnieniem całości są zdjęcia filmowe obrazujące buriackie obrzędy oraz gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew.

Szaman. Spektakl reporterski” firmowany przez Teatr WARSawy został wybrany do prezentacji w ramach Programu Teatr Polska 2021. Jego twórcami są: Monika Mariotti i Arun Milcarz (Arun gościł kilkukrotnie w naszym Klubie Podróżnika).

Ona – aktorka i reporterka, on – pisarz i podróżnik, natknęli się na siebie przypadkowo na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien mężczyzna, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, w wiosce Czełutaj niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy.

Wyjazd w środę 13 października 2021 o godz. 16.30 z przystanku przy ul. Lenartowicza 7

 Cena: 45 zł (bilet wstępu, przejazd i ubezpieczenie)

 Zapisy: Koło PTTK “Chałupa”, ul. Starowiejska 22 pok. 223 w poniedziałki w godz. 18.00-20.00

Informacje: tel. 606 893 657

Oprac. jd Fot. Teatr WARSawy

Podziel się
Skip to content