Przejdź do treści

„Chałupa” po wyborach: Odszedł prezes

Informacje, 20 września 2022 11:11

Koło PTTK „Chałupa” ma nowy zarząd wybrany na czteroletnią kadencję. Nastąpiła zmiana na funkcji prezesa.

Dotychczasowy „szef” koła Wiesław Ogórek wcześniej zapowiedział, że rezygnuje z działalności. W kierownictwie „Chałupy” dochodziło do pewnych różnic zdań. Były już prezes chce zająć się turystyką i rekreacją rowerową jednak poza strukturami andrychowskiego koła.

Nowym prezesem wybrano Grażynę Kidoń (dotychczas była wiceprezesem). Zarząd tworzą jeszcze: Krzysztof Wojewodzic, Zbigniew Przybyłowicz (wiceprezesi), Lidia Jończy (sekretarz), Wanda Wisła (skarbnik), Iwona Mielnicka-Bryjok, Jerzy Wojewodzic (członkowie).

Nowa prezes chce kontynuować dotychczasowe akcje czyli „Czyste Beskidy” oraz „Przemierzam górskie szlaki na rzecz hospicjum domowego”. Koło w dalszym ciągu weźmie udział we współorganizacji Biegu Górskiego „Beskidzki Topór”. Nadal będą się odbywać spotkania w Klubie Podróżnika. W planach pozostają górskie wyprawy lub wycieczki, także kilkudniowe. Grażyna Kidoń zapowiada także m.in. prelekcje dla dzieci i młodzieży w szkołach. Pewną nowością ma być „Senior – Chałupa” czyli wycieczki dla osób starszych 70+. – Chcemy, aby te osoby wyszły z domu – mówi prezes. – Te dotychczasowe trasy, które proponowaliśmy, były zbyt długie dla seniorów. To będzie oferta nie tylko dla starszych członków „Chałupy”, ale dla wszystkich. W „Chałupie” nie zapomina się także o mającej bardzo długą tradycję działalności kulturalnej, w tym wyjazdach do teatrów. To tylko najważniejsze plany na nową kadencję. O szczegółach będziemy na bieżąco informować w portalu, Radiu Andrychów i Nowinach Andrychowskich.

Na zdjęciu prezentujemy nowy zarząd niemal w całości (brakuje wiceprezesa, Krzysztofa Wojewodzica).

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content