Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Centrum leśnej edukacji otwarte

Informacje, 07 listopada 2019 06:12

Nadleśnictwo Andrychów przygotowało – i wczoraj uroczyście otwarło – centrum edukacyjne leśników. To tutaj leśnicy pokazują całe bogactwo naszych lasów: gatunki drzew i krzewów, zwierzęta, gady, płazy i owady… Szczególnie atrakcyjne jest to miejsce dla dzieci. To obowiązkowy spacer dla całych rodzin.

Podziel się

Nowe centrum edukacji leśników otwarł wczoraj nadleśniczy Jerzy Potocki, a towarzyszyli mu leśnicy z całego obszaru Nadleśnictwa Andrychów. Gminę Andrychów reprezentowali zastępca burmistrza Wojciech Polak oraz kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Ewa Rohde-Trojan.
Centrum składa się ze ścieżki edukacyjnej przebiegającej przez zielony, leśny ogródek przy nadleśnictwie, a także zadaszonego obiektu ze stołami i ławami dla około 50 osób. Jest tam także duże miejsce z urządzonym w nim ogniskiem. 
Oprócz ciekawych egzemplarzy drzew i krzewów, tablic edukacyjnych i innych edukacyjnych osobliwości poczesne miejsce wiosną zajmować będzie w centrum łąka kwiatowa.
Jak mówi nadleśniczy Jerzy Potocki, centrum umożliwi efektywniejszą edukację leśna i ekologiczną. Pozwoli na skoncentrowanie działań edukacyjnych nadleśnictwa w budynku nadleśnictwa i jego okolicy.

W najbliższy piątek – 8 listopada – gościem południowej audycji Radia Andrychów będzie nadleśniczy Jerzy Potocki. Wtedy podamy dużo więcej informacji i powstałym centrum, ścieżce edukacyjnej i bogactwie biologicznym naszych lasów.
Jeśli macie ochotę zadac pytania panu leśniczemu, piszcie na naszego maila.
mn

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content