Przejdź do treści

By codzienność Wiktora była łatwiejsza… Pomóżmy!

Informacje, 07 marca 2023 13:59

Wiktor przyszedł na świat w 2010 roku. Wydawało się, że ze zdrowiem chłopca jest wszystko w porządku i obejdzie się bez większych komplikacji. Niestety, rzeczywistość przygotowała przykrą niespodziankę...

Gdy Wiktor miał 2,5 roku, zachorował na zapalenie opon mózgowych spowodowane neuroinfekcją. Od tamtej chwili jego rozwój się zatrzymał. Wiktor przestał chodzić, mówić i samodzielnie jeść. Zdiagnozowano u niego niedowład czterokończynowy spastyczny i padaczkę objawową. Dziś wymaga całodobowej opieki.

Synek jest pod stałą kontrolą fizjoterapeutów, neurologopedy, pedagoga specjalnego i hospicjum. Niestety, los nie miał litości i po ostatnim ciężkim przebiegu zachorowania na COVID-19, stan synka się pogorszył. Konieczne było założenie rurki tracheotomijnej, co dodatkowo zmniejszyło komfort codziennego funkcjonowania Wiktora – czytamy na stronie siepomaga.pl

Rodzice chłopca zwracają się do Państwa z prośbą o wsparcie Wiktorka w jego codziennej walce: intensywnej rehabilitacji.

Czeka nas dalsza, wymagająca droga, ale każdy pomocny gest z Waszej strony daje nam nadzieję na lepsze jutro Wiktorka! – apelują wdzięczni rodzice.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć zbiórkę środków dla Wiktora zapraszamy na zbiórkę >>> TUTAJ

Wiktor Mazur był bohaterem IX Biegu Po Serce Zbója Spod Złotej Górki w 2021.

Źródło: siepomaga.pl

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content