Przejdź do treści

Burza znów wygrywa, w gminnych derbach remis

Sport, 12 kwietnia 2015 19:30

W weekend kolejne mecze rozegrali piłkarze z Roczyn, Targanic i Sułkowic-Bolęciny. Rundę wiosennę rozpoczęły też drużyny Huraganu Inwałd, Leskowca Rzyki i Groni Zagórnik.

Podziel się

A-klasa Wadowice:
Burza Roczyny – Astra Spytkowice 3:2
Halniak Targanice – Znicz Sułkowice-Bolęcina 1:1

Drużyna z Roczyn zanotowała drugie wiosenne zwycięstwo. Tym razem Burza pokonała 3:2 plasującą się w środku stawki Astrę Spytkowice. Podopieczni trenera Mateusza Siwca plasują się nadal na pierwszym miejscu z czterema punktami przewagi nad grupą pościgową: Cedronem Brody, Orłem Wieprz, Relaksem Wysoka i Orłem Ryczów.

W Targanicach rozegrane zostały derby andrychowskiej gminy, w których Halniak zmierzył się ze Zniczem Sułkowice-Bolęcina. Mecz oglądała liczna, kilkusetosobowa publika, która nie mogła narzekać na brak emocji, choć padły tylko dwie bramki – po jednej dla każdej z drużyn. Po tym remisie Znicz zajmuje 9. miejsce (19 punktów), a Halniak 10. (18 punktów).

B-klasa Wadowice gr. II:
Sokół Frydrychowice – Leskowiec Rzyki 1:0
Płomień Sosnowice – Huragan Inwałd 1:0

Inauguracja B-klasowej wiosny minęła pod znakiem porażek walczących o awans zespołów z naszej gminy. W meczu na szczycie Płomień Sosnowice wygrał z Huraganem Inwałd 1:0 i wskoczył na 1. miejsce. Huragan ma trzy oczka mniej i plasuje się na 3. lokacie.

Niemałą sensacją jest rezultat starcia Leskowca Rzyki z Sokołem Frydrychowice. Liderujący przed tą kolejką rzyczanie ulegli plasującemu się w dolnej części tabeli Sokołowi 0:1 i stracili prowadzenie, spadając na 2. miejsce. 

Przypomnijmy, że awansem do A-klasy premiowane będą zespoły z miejsc pierwszego i drugiego.

C-klasa Wadowice gr. II:
Orzeł Radocza – Gronie Zagórnik 0:5

Zespół z Zagórnika rozgromił niżej notowanego Orła Radocza na jego własnym terenie 5:0. Po tym okazałym zwycięstwie Gronie mają na koncie 17 punktów i zajmują 7. miejsce. 
 

Podziel się
Skip to content