Przejdź do treści

Burza zmiotła Amatora

Sport, 17 września 2023 21:12

Na zakończenie piątej kolejki spotkań w wadowickiej A klasie w Roczynach miejscowa Burza podejmowała Amatora Babica. Gospodarze okazali się mało gościnni, choć nie ustrzegli się jednego błędu.

Faworyzowani gospodarze szybko narzucili swoje warunki gry, choć tym razem nie mogli liczyć na podpowiedzi trenera Mateusza Siwca, który z powodów osobistych nie mógł dziś prowadzić drużyny. Jakub Mizera rozpoczął akcję oskrzydlającą, wbiegł w pole karne i próbował płasko dograć piłkę, ale trafił w obrońcę. Na tyle szczęśliwie, że futbolówka dotarła do Marcina Janosika, a ten zagrał jeszcze do Dariusza Marczyńskiego, który lewą nogą posłał piłkę w „długi” róg.

Druga bramka to zasługa tego samego trio, które kombinacyjnie rozegraną akcją rozmontowało blok defensywny babiczan, a wykańczającym był tym razem Jakub Mizera. On  też jeszcze przed przerwą trafił po raz drugi o Burza po 45 minutach prowadziła już 3:0.

Po zmianie stron roczynianie wyszli na boisko nie do końca skoncentrowani i szybko zostali skarceni. Nie przejęli się i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Sebastian Babiński i Konrad Walaszek jeszcze nie wykorzystali wybornych okazji, ale Marcin Janosik był już bezbłędny, opisując się soczystym uderzeniem z ponad 20 metrów. Wynik ustalił z rzutu karnego Jarosław Talar, podyktowanego po zagraniu piłki ręką w obrębie „szesnastki” przez jednego z obrońców po tym jak tę dośrodkował z rzutu wolnego Janosik.

Prowadzi Iskra Klecza (13 punktów). Piąte miejsce zajmuje Huragan Inwałd (10), szóste Burza (9), a dziewiąte Znicz Sułkowice-Bolęcina (7).

Burza Roczyny – Amator Babica 5:1 (3:0)

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content