Przejdź do treści

Burza straciła punkty i… została liderem

Sport, 11 września 2022 21:08

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w weekend zespoły piłkarskie z gminy Andrychów występujące w A i B klasie.

W A klasie pierwsze w tym sezonie punkty straciła Burza Roczyny, która na wyjeździe zremisowała 1:1 z Orłem Wieprz. Jednak prowadząca po czterech kolejkach Nadwiślanka Brzeźnica przegrała na własnym stadionie z Olimpią Chocznia, co spowodowało, że to właśnie Burza została nowym liderem rozgrywek, mając w dorobku 13 punktów. Takim sam wynik jak w Wieprzu padł w Woźnikach, gdzie miejscowy Wikliniarz mierzył się z Huraganem Inwałd, który po pięciu kolejkach plasuje się na 10 pozycji (do lidera traci 8 punktów). 

Podopieczni Kamila Wołczyka zostali wyprzedzeni przez sułkowicki Znicz, który dzięki skromnej, ale zasłużonej niedzielnej wygranej 1:0 nad Amatorem Babica przesunął się do środka stawki (ma na koncie 7 punktów i zajmuje 7 miejsce)). Natomiast nadal na pierwszą zdobycz w A klasie czeka beniaminek z Zagórnika. Dziś Gronie na własnym obiekcie uległo w hokejowych rozmiarach (2:7) Borowikowi Bachowice.

W B klasie pierwszy punkt zdobył Leskowiec Rzyki. W sobotnie popołudnie bezbramkowo zremisował z równie słabo spisującym się w tym sezonie Sokołem Frydrychowice i nadal zajmuje przedostatnią lokatę. Znacznie trudniejsze zadanie czekało w niedzielę rezerwy targanickiego Halniaka, które gościły liderującą Stanisławiankę Stanisław Dolny. Walczyły dzielnie, ale ostatecznie to przyjezdni sięgnęli po wygraną 3:2 i pozostają jedyną drużyną w lidze z kompletem punktów. Targaniczenie plasują się na 9. miejscu, mając w dorobku 4 punkty.

woc

Podziel się
Skip to content