Przejdź do treści

Burza Roczyny gromi, a Leskowiec został w domu

Sport, 18 września 2022 20:11

Za drużynami występującymi w niższych klasach rozgrywkowych szósta seria gier. Z reprezentantów gminy Andrychów zdecydowanie lepiej radziły sobie w niej te występujące w A klasie.

W niedzielne popołudnie pokaz siły dał lider A klasy – Burza Roczyny. Przed własną publicznością, nie zostawił Amatorowi Babica najmniejszych złudzeń na korzystny wynik, odnosząc efektowne zwycięstwo 6:0. Hat-trickiem popisał się Kamil Kierczak, a pozostałe bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Mizera, Marcin Janosik, Tomasz Susek.

W sobotę po cenną wygraną sięgnął Huragan Inwałd, który po dwóch bramkach Adama Chrapkiewicza pokonał 2:1 Skawę Witanowice. Jeszcze lepsze zawody rozegrał sułkowicki Znicz, odprawiając z kwitkiem niedawnego lidera – Nadwiślankę Brzeźnica. Dla triumfatorów dwie bramki zdobył Filip Michałek, a w międzyczasie Albert Jaskuła pokonał własnego brakarza i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Niestety nie przełamało się Gronie Zagórnik. Wyjazdowa porażka 0:5 z Wikliniarzem Woźniki była szóstą kolejną przegraną beniaminka, który jako jedyny w tym sezonie jeszcze nie zapunktował i co zrozumiałe zamyka ligową stawkę. Na jej czele są Burza Roczyny i Olimpia Chocznia (po 16 punktów), siódmy Znicz traci do nich 6 punktów, a dziewiąty Huragan już 8 „oczek”.

Jak najszybciej o kończącym się weekendzie będą chciały zapomnieć drużyny z B klasy. Przedostatni w tabeli Leskowiec Rzyki nie przystąpił do konfrontacji z liderującą Stanisławianką Stanisław Dolny. Spotkanie wyznaczono bowiem na sobotę na godzinę 11.00 (najwcześniejszą dopuszczalną przepisami godzinę) i goście już dzień wcześniej oświadczyli, że oddają mecz walkowerem.

Atutu własnego boiska nie wykorzystały rezerwy targanickiego Halniaka, które co prawda od 13 min., po golu Krzysztofa Bizonia, prowadziły z wyżej notowanym Dębem Paszkówka. Jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Krzysztof Feluś, a na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry szalę zwycięstwa na stronę gości przechylił Łukasz Zawiła.

Liderem B klasy z kompletem 18 punktów jest Stanisławianka. Rezerwy Halniaka zajmują 10 miejsce (mają 4 punkty), a przedostatnią 12 lokatę okupuje Leskowiec (1 punkt).

woc

Podziel się
Skip to content