Przejdź do treści

Bury/Johanson w Czeladzi

Kultura, 17 czerwca 2020 08:47

Od 18 czerwca, w ramach XIII-tej edycji Międzynarodowego Art Naif Festiwal, w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi, można oglądać wystawę prac mieszkańca naszej gminy Zbigniewa Burego vel Alexa Johansona, zatytułowaną "Rozpoznawalni/Zamaskowani - dwie ekspozycje w jednym, wyjątkowym miejscu.

– Mamy wrażenie, że nikt nie poczuje się tutaj zawiedziony – zachęca Organizator – Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w ciągu zaledwie kilku lat działalności zyskała uznanie środowisk artystycznych i stała się liczącym miejscem na kulturalnej mapie regionu. Jednocześnie jest coraz bardziej rozpoznawalnym obiektem na mapie Szlaku Zabytków Techniki. Tu właśnie nastąpiła inauguracja „Industriady 2016” – najważniejszego święta Szlaku Zabytków Techniki.

Na wystawie prezentowane są obrazy malarskie i rzeźby ceramiczne Zbyszka Burego oraz ceramiki, rzeźby z drewna i metalu, prace malarskie, które artysta tworzy pod pseudonimem Alex Johanson.

Pierwszą z nich można zobaczyć w piwnicznej przestrzeni wystawienniczej.

Tworząc pod dwoma nazwiskami, Zbigniew Bury wypracował dwa całkowicie różne style, oba niezwykle charakterystyczne. Udowodnił w ten sposób, że prawdziwy artysta nie stawia przed sobą żadnych ograniczeń i nie musi zamykać się w ramach określonej maniery twórczej. Owszem, powinien mieć łatwo rozpoznawalny styl, ale dlaczego tylko jeden? (Edyta Łepkowska)

Wystawa Alexa Johanona p[rezentowana jest ponadto w pomieszczeniach wystawowych na piętrze.

Ekspozycja prezentowana do 18 sierpnia 2020 r.
Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00. Zapraszamy!

Zapraszamy!

Oprac p Fot. ZB

Podziel się
Skip to content