Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Burmistrz podziękował harcerzom

Informacje, 27 maja 2020 13:31

Dziś w Urzędzie Miejskim gościli przedstawiciele Hufca Andrychów ZHP. Burmistrz Tomasz Żak wraz z zastępcą Wojciechem Polakiem podziękowali gościom za wolontariacki wkład na rzecz walki z koronawirusem.

Kiedy wybuchła tylko pandemia harcerze zorganizowali się jako wolontariusze. Początkowo 21 pełnoletnich instruktorów pomagało osobom starszym m.in. w robieniu zakupów. Następnie akcja rozszerzyła się do 100 osób, nie tylko harcerzy, ale także ich rodzin. Szyto maseczki, powstało ich około 4 tysiące. – Rozpoczęliśmy też produkcję przyłbic – mówi Aleksandra Mikuła, koordynator harcerskiego przedsięwzięcia. – Nasi trzej instruktorzy wytwarzali je na drukarce 3D, co było ewenementem w ZHP w skali kraju, bo oprócz nas tylko coś podobnego odbywało się w Chorągwi w Gdańsku. Maseczki produkowali instruktorzy po pracy. Te antykoronowirusowe dzieła trafiły najpierw do ratowników medycznych, do szpitali, następnie do Kuchni Św. Brata Alberta i domów pomocy społecznej w Wadowicach oraz Czernichowie, później jeszcze do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie, a także przedszkoli i na koniec do pielęgniarek środowiskowych.

Przedstawiciele ZHP otrzymali od burmistrza upominki. Gospodarz zdeklarował też pomoc w nawiązaniu współpracy między harcerzami i zuchami z Andrychowa oraz ukraińskiego Izyum. Wzbudziło to spore zainteresowanie wśród gości w mundurach.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content