Każdy mieszkaniec Małopolski może oddać dwa głosy. Jeden na zadanie ogólnowojewódzkie, a drugi na regionalne. – Głosowanie rozpoczyna się 15 maja i potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe oddawane stacjonarnie i korespondencyjne) – czytamy w oficjalnym komunikacie Urzedu Marszałkowskiego w Krakowie. – Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez Internet. Typ głosowania i przypisane im daty są kluczowe – wszystkie głosy, które zostaną oddane przed lub po wskazanych terminach, będą nieważne. Jeśli więc będziesz chciał wypełnić papierową kartę do głosowania w sobotę, 17 czerwca, to nie będziesz mógł już oddać ważnego głosu w tym trybie (stacjonarne urny i korespondencyjne głosowanie będzie możliwe tylko do 16 czerwca, do godz. 16.00). Wtedy jedyną szansą będzie zagłosowanie przez Internet.
Jak zagłosować?
Tak, jak we wcześniejszych edycjach, będzie to można zrobić na 3 różne sposoby: przez Internet, stacjonarnie lub korespondencyjnie. Głosy papierowe wrzucamy do urn zlokalizowanych stacjonarnie w całej Małopolsce (lista punktów tutaj) lub wysyłamy pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego z dopiskiem „Budżet Obywatelski” na jeden z podanych adresów:
- Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków;
- Agenda Zamiejscowa w: Oświęcimiu (ul. Górnickiego 1, 32-600 Oświęcim), Tarnowie (al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów), Miechowie (ul. Warszawska 10, 32-200 Miechów), Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz), Nowym Targu (al. 1000-lecia 44, 34-400 Nowy Targ) lub w Zakopanem (ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane).
Uwaga: decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych – nie data stempla pocztowego na kopercie.
W Małopolsce Zachodniej, do której przynależy gmina Andrychów, do wyboru są 34 zadania. Te najbardziej związane z naszym terenem to „Beskid Football Project”, „Dobry start Twojego dziecka” (realizuje andrychowskie Przedszkole nr 3), „Piłkarskie marzenia w powiecie wadowickim” czy „Małopolska kocha siatkówkę”. Propozycji na rzecz rozwoju piłkarstwa w regionie jest więcej.
Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.
Oprac. jd