Przejdź do treści

Brazylijczycy tym razem okazali się lepsi

Sport, 02 lipca 2015 20:11

Na przełomie czerwca i lipca andrychowianin Grzegorz Fijałek wraz z Mariuszem Prudlem walczyli w Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej, które zorganizowano w Holandii. Nasi reprezentanci dotarli do 1/16 finału.

Podziel się

W grupie D na drodze Fijałka i Prudla stanęli: Kanadyjczycy Josh Binstock – Sam Schachter, Wenezuelczycy Jackson Henriquez – Jesus Villafane, oraz Egipcjanie Usama Eltranisy – Ayman Shoukry. Polacy poradzili sobie bez straty seta z rywalami z Egiptu oraz Wenezueli. Kanadyjczycy okazali się lepsi, pokonując Fijałka i Prudla 2:0, ale i tak nasi reprezentanci zajęli w grupie 1. miejsce.

W meczu 1/16 finału Polacy zagrali z Brazylijczykami Pedro/Evandro. Fijałek i Prudel stoczyli bardzo emocjonujący, wyrównany bój, ale ostatecznie – po tie-breaku – lepsi okazali się rywale z Brazylii i to oni wywalczyli przepustkę do 1/8 finału. 

Mistrzostwa Świata się dla nas zakończyły… Daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy najbardziej jak potrafiliśmy, ale Pedro i Evandro okazali się lepsi. Cel i marzenia na pewno były inne, do realizacji zabrakło dzisiaj tak niewiele… Ze smutkiem wracamy do domów, ale na rozpamiętywanie przegranej nie ma czasu, bo już za tydzień rozpoczyna się Gstaad Major, w którym będziemy walczyć o kolejne wygrane i punkty do IO! Dziękujemy, że walczyliście razem z nami! Wierzymy, że jeszcze nie raz i nie dwa dostarczymy Wam powodów do radości! Brazylijczycy okazali się dzisiaj lepsi, ale na nich też kiedyś przyjdzie pora! – piszą na swoim profilu na Facebooku Fijałek i Prudel. 

Za zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Holandii do zgarnięcia było 70 000 dolarów oraz 500 punktów w rankingu FIVB. Co więcej, zajęcie miejsca na podium oznaczałoby automatyczną kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel o bilet na Igrzyska będą więc jeszcze musieli powalczyć w kolejnych turniejach.

fot. FIVB

(gs)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content