Przejdź do treści

Brąz MKS-u na mistrzostwach Małopolski

Sport, 11 lutego 2018 19:34

​Sukces odnieśli kadeci MKS-u Andrychów. Podopieczni trenera Henryka Włodarczyka przez trzy dni, od 9 do 11 lutego, walczyli w Krakowie w finałowym turnieju o mistrzostwo Małopolski.

Podziel się

Ze wzglęgu na kontuzje i choroby, drużyna została uzupełniona przez chłopców z drużyny młodzików – podopiecznych trenera Piotra Trojaka – Wiktor Badowski, Mateusz Mizera i Mikołaj Haręża.

MKS w drodze do medalu rozegrał cztery spotkania. Andrychowianie ulegli najpierw faworyzowanym gospodarzom 0:3, następnie wygrali 3:0 ze Startem Lipnica Wielka, by w półfinale ulec Dunajcowi Nowy Sącz z reprezentatami kraju w składzie – 0:3. W meczu o brąz MKS wygrał z lokalnym rywalem – Kęczaninem Kęty. Po porażce do 19 w pierwszej partii andrychowianie wygrali drugiego seta na przewagi – aż 32:30. W kolejnych partiach MKS wygrywał do 20 i 16, a ostatecznie 3:1.

Kadeci MKS Andrychów walczyli w składzie: Wojciech Wnęczak, Patryk Pasternak, Szymon Kożuch (kapitan), Kacper Komendera, Paweł Zając, Mikołaj Haręża, Wiktor Badowski, Dawid Gawęda i Mateusz Mizera (libero).

info/foto: facebook.com/mksandrychow1

(gs)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content