Przejdź do treści

Brawo uczniowie z Kaczyny!

Informacje, 30 czerwca 2023 10:25

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów ze szkoły w Kaczynie na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie.

Krzysztof Smolak zdobył złoty medal w kolarstwie, a Kamil Bułka powrócił ze srebrnym medalem w sztafecie 4×100 i brązowym w skoku w dal. Pod okiem naszego nauczyciela i trenera Wojciecha Pabicha przez dwa tygodnie byli członkami wielkiej międzynarodowej, sportowej rodziny.

Pobyt w Berlinie to nie tylko zacięta rywalizacja, ale również spotkania ze sportowcami z całego świata, wycieczki po stolicy Niemiec, spotkanie z Pierwszą Damą – Agatą Kornhauzer-Dudą. Ceremonia otwarcia na wypełnionym po brzegi Stadionie Olimpijskim w Berlinie pozostanie na zawsze w pamięci uczestników jako spotkanie przyjaźni i wielkiej integracji.

Niełatwa była droga do zakwalifikowania się na Igrzyska. Nasi sportowcy najpierw wygrali zawody regionalne a później ogólnopolskie. Medaliści i cała szkoła są niezmiernie dumni z tych osiągnięć i zmotywowani do dalszej pracy i treningów, które pomogą w rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu kolejnych sukcesów sportowych.

Materiał nadesłany przez OSW w Kaczynie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content