Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Boże Narodzenie w oczach dzieci

Kultura, 20 stycznia 2020 09:52

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia powitaliśmy w Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie Laureatów XXII Gminnego Konkursu Plastycznego “Boże Narodzenie w oczach dzieci”. Adresowany był on do uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej naszej gminy. Zaproszenie przyjął również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kaczyny.

Podziel się

Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, budzenie wrażliwości na sztukę oraz wspieranie rozwoju talentów i umiejętności plastycznych. Prace były wykonane na wysokim poziomie i w różnych technikach: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane. Dzieci ukazały piękno i bogactwo świątecznych zwyczajów. Każda inna, a na niej świąteczne akcenty.
Na samym początku swoimi talentami muzycznymi i aktorskimi pochwalili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Inwałdzie, którzy przedstawili jasełka pt. "Dary dla Jezusa", które bawiły, ale przede wszystkim niosły ważne przesłanie o dostrzeganiu ludzi potrzebujących.
Najbardziej oczekiwaną chwilą było wręczanie dyplomów i nagród. Dzieci przyjmowały słowa podziękowania i gratulacje od Doroty Magiery, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Andrychowie oraz Michała Kołodziejczyka, dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie.
Szczególne podziękowania należą się młodym artystom, nauczycielom i rodzicom za duże zaangażowanie i twórczą pasję.

Organizatorzy: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Inwałdzie

Materiał nadesłany przez SP w Inwałdzie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content