Przejdź do treści

Blue velvet – malarstwo Grażyny Jończy

Informacje, 13 maja 2022 13:16

Dziś – 13 maja – w Miejskim Domu Kultury czeka nas wernisaż wystawy andrychowskiej malarki Grażyny Jończy. Kilka godzin wcześniej artystka  była gościem Radia Andrychów. Wystawa będzie czynna do 30 czerwca.

Grażyna Jończy pochodzi z Wadowic, ale jest członkinią Grupy Twórców „My”. Ukończyła Wydział Pedagogiczno-Artystyczny na Uniwersytecie Śląskim i podyplomowe studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje jako nauczycielka historii i plastyki w Szkole Podstawowej w Roczynach, a mieszka w Rzykach.

W radiowej rozmowie przyznała, że wystawa jest pokłosiem… epidemii COVID. To ona uwięziła ją w domu, a jest osobą towarzyską, więc aby wypełnić tę pustkę, malowała. Jej ulubioną techniką jest akryl, kolorem błękit, a do tego preferuje duże formaty. Obrazy, zwłaszcza te duże i niezwykle dekoracyjne, nie są efektem obserwacji, malowania z natury, ale pochodzą z wyobraźni malarki.

Zachęcamy Państwa do udziału w dzisiejszym wernisażu i zobaczenia na własne oczy tych pięknych prac. Będzie można porozmawiać z pani Grażyną Jończy, a nawet zamówić obraz…

Po wernisażu na naszych stronach znajdziecie Państwo relacje z tego kulturalnego wydarzenia. Ponadto na radiowej stronie można odsłuchać podcast, czyli nagranie rozmowy z malarką. Polecamy. mn   

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content