Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Blok socjalny oficjalnie przekazany do użytku

Informacje, 18 grudnia 2019 11:52

​Zakończyły się prace w bloku socjalnym, jaki gmina zbudowała przy ulicy Batorego. Udało się już uzyskać pozwolenie na jego użytkowanie. Dziś (18 grudnia) obiekt został oficjalnie otwarty.

Podziel się

W uroczystościach uczestniczyli wicestarosta Beata Smolec, przedstawiciele samorządu na czele z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem, wiceburmistrzami Mirosławem Wasztylem i Wojciechem Polakiem, dyrektor ZOMK w Andrychowie Grzegorz Góra, radni i pracownicy Urzędu Miejskiego. Budynek poświęcił proboszcz parafii Św. Macieja w Andrychowie Stanisław Czernik

Przekazano pierwsze mieszkania dla lokatorów. Są to mieszkania socjalne o standardzie podstawowym o powierzchni od 24 do 44 metrów, przeznaczone dla osób o niskich dochodach. Każdy lokal ma węzeł sanitarny – czyli łazienkę i toaletę – i aneks kuchenny połączony z jednym dużym pokojem. Podłogi wyłożone są ceramiką i pod nimi jest ogrzewanie podłogowe. Dom nie ma instalacji gazowej, więc wszystkie urządzenia np. kuchenne będą na prąd. Domy utworzą niewielkie osiedle obok Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Batorego. W ubiegłym roku Gmina wykupiła tam prywatne działki, aby mogły być wybudowane kolejne trzy domy. Pierwszy budynek postawiła firma DTM Daniel Kaczmarz z Kęt. Koszt jednego budynku to 2 miliony 100 tysięcy złotych. 

rf

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content