Przejdź do treści

Bike Atelier MTB Maraton ponownie w Beskidach

Informacje, 04 września 2022 10:50

Wrzesień jest wyjątkowo intensywnym miesiącem dla fanów kolarstwa górskiego. Jeden z największych maratonów MTB w Polsce zadebiutuje w Rzykach na terenie gminy Andrychów.

Bazą imprezy będzie kompleks Czarny Groń i Hotel & SPA Czarny Groń, gdzie znajdziemy zarówno miasteczko wyścigu jak i start oraz metę poszczególnych dystansów.

Postaw na dobrą zabawę

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami. – Co roku przybywa nowych zawodników, którzy chcą spróbować tej formy rywalizacji. Nie ukrywajmy, zawsze wyścig mobilizuje nas do większego wysiłku, więc z jednej strony pozwala zmotywować się do treningów, a z drugiej strony to dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się w nieco szerszym gronie – dodaje Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Na pewno wyróżnia nas doskonała atmosfera zarówno na starcie, jak i na mecie. Mamy stałych uczestników, którzy są z nami od wielu lat. Nie brakuje też rodzin przyjeżdżających kibicować, także jest to też pewnego rodzaju sposób na spędzenie weekendu.

Mistrzostwa Polski Leśników oraz premia górska

W Rzykach zaplanowaliśmy dodatkową klasyfikację leśników, którzy będą walczyć w ramach Mistrzostw Polski Leśników. Zostaną one rozegrane na dystansie HOBBY w klasyfikacji kobiet i mężczyzn (OPEN). Wydarzenie odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Na wszystkich dystansach będzie można również wykazać się w ramach specjalnej premii górskiej zlokalizowanej na szczycie Potrójnej, gdzie nagrodami są pobyty w Hotel & SPA Czarny Groń.

mówi Roman Matysik

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Rzykach nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

– Stawiamy na rodzinną rozrywkę, dlatego też zapraszamy zarówno tych, którzy walczą na długich dystansach, jak i najmłodszych – dopiero poznających kolarstwo. Dla nich mamy wyścigi na krótkich trasach, dostosowanych do wieku i możliwości m.in . na rowerkach biegowych. Nie ma dolnej granicy wieku, natomiast najstarsza grupa startująca w rywalizacji KIDO to ośmiolatkowie – zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Źródło: bikeateliermaraton.pl

Podziel się
Skip to content