Przejdź do treści

Big Jump do Wieprzówki

Informacje, 08 lipca 2015 12:48

​Od 10 lat, na początku lipca odbywa się w całej Europie BIG JUMP – czyli Wielki Skok. Europejczycy poprzez symboliczne wejście do wody, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, manifestują swoje poparcie na rzecz czystych i żyjących rzek.

Podziel się

Podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 2004 roku, lata 2005-2015 ogłoszono Międzynarodową Dekadą "Woda dla Życia", uznając, że dostępność czystej wody jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi ludzkość. Zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznym finałowym BIG JUMP, na zakończenie Dekady ,,Woda dla Życia” 12 lipca o godz.15.00. Organizatorami akcji w gminie Andrychów jest Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Środowiska -,,Montanum" oraz OW ,,Czarny Groń”. W programie tegorocznej imprezy: ekstremalne przejście skalistym odcinkiem Wieprzówki w Rzykach Praciakach (dla tych którym niestraszna ewentualna kąpiel w rzece), spotkanie z wędkarzami i przyrodnikiem Janem Zielińskim, zabawa w Magicznej Osadzie (dla dzieci uczestniczących w Big Jump darmowe bilety wstępu), spacer ścieżką edukacyjną na Czarnym Groniu.

PROGRAM IMPREZY ,,BIG JUMP”

11.00 – osoby chętne do przejścia skalną doliną Wieprzówki spotykają się na parkingu przy OSP w Rzykach. Należy zaopatrzyć się w obuwie typu traper z grubą podeszwą, oraz koniecznie długie spodnie.
11.15-14.15 – przejście korytem rzeki do OW Czarny Groń w Rzykach Praciakach
14.30 – krótka prelekcja nad rzeką, zebranie wszystkich uczestników Big Jump 
15.00 – wspólne wejście do wody i zdjęcie
15.30 – 17.00 – zabawa w Magicznej Osadzie, spacer ścieżką dydaktyczną.
Aneta Stawowczyk, Jan Zieliński

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content