Przejdź do treści

Bieganiem uczcili Święto Niepodległości

Sport, 07 listopada 2022 17:39

Andrychowskie Gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” zorganizowało dziś ( 7 listopada) już po raz drugi bieg "Mila dla Niepodległej”. Zawody podobnie jak przed rokiem odbyły się na stadionie pod Pańską Górą.

Na starcie stanęło około stu uczestników, głównie młodzież reprezentująca szkoły z powiatu wadowickiego. – Przesłaniem Biegu jest krzewienie idei patriotycznych oraz sportu – mówią zgodnie prezes „Sokoła” w Andrychowie Grażyna Gwoździewicz i wiceprezes Danuta Stysło. W organizacji zawodów pomogło Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz dr hab. Andrzej Nowakowski, propagator ruchu sokolego, którzy ufundowali nagrody. Dołączyli także prywatni sponsorzy tj. „Maspex” i piekarnia „U Jakuba” zapewniający napoje, drożdżówki i pączki. Co ważne, dopisała pogoda – nie padało i panowała odpowiednia temperatura, nie za wysoka nie za niska.

Zwycięzcami okazali się:

Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie w biegu sztafetowym klas V-VI. Opiekunem drużyny jest Ewa Bury. Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie w klasach VII-VIII, trenowany przez Katarzynę Rusinek. Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie wśród placówek ponadpodstawowych. Opiekunem jest Anna Guzdek.

W biegach indywidualnych tryumfowali: Zuzanna Fijołek (LO Wadowice) i Adrian Dragan (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej).

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content