Przejdź do treści

Biblioteka poleca książki w języku angielskim

Kultura, 12 października 2015 11:29

​Biblioteka Miejska w Andrychowie poleca do czytania literaturę w języku angielskim (ponad 100 tytułów).

Podziel się

Książki przeznaczone są dla osób o różnym poziomie znajomości języka – od początkujących do zaawansowanych. W ofercie zarówno literatura współczesna (D. Steel, R. Cook, J. Herriot), jak i klasyka (Ch. Dickens, J. Austen, R. L. Stevenson, A. Christie), książki dla dzieci i dla młodzieży (cykl o Harrym Potterze, książki M. Twaina, A. Conan Doyle’a).
Czytanie literatury pięknej w języku oryginalnym to połączenie przyjemnego z pożytecznym, to uczenie się przy okazji czytania znakomitych powieści. Tym, którzy nie radzą sobie jeszcze dobrze z językiem, polecamy wersje uproszczone, czyli tzw. readersy. Takie adaptacje mają przyjazną dla czytelnika długość, ograniczoną liczbę słów, a mimo to zachowują większość walorów oryginału. Książeczki te przystosowane są do potrzeb wiekowych i językowych uczniów i zawierają elementy mające pomóc czytelnikowi w zrozumieniu treści (słowniczki, ćwiczenia).
W księgozbiorze obcojęzycznym biblioteki znajdują się również książki w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.
Ponadto polecamy materiały pomocnicze do nauki języków obcych, takie jak słowniki, gramatyki, repetytoria i rozmówki.
Enjoy reading!

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content