Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Biblioteczne aktualności

Informacje, 13 stycznia 2021 10:06

Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie informuje, iż do końca stycznia 2021 r. będą nieczynne filie w Sułkowicach-Bolęcinie oraz w Inwałdzie. - Czytelników, którzy chcą zwrócić wypożyczone książki z ww. filii, prosimy o zwrot w bibliotece przy ul. Krakowskiej 74 – informuje dyrektor MBP Sylwia Błasiak.

Z początkiem lutego 2012 r. nastąpi wysyłanie upomnień – windykacji zbiorów. Czytelnicy, który posiadają wypożyczone książki a ich termin zwrotu minął, proszeni są o jak najszybszy zwrot wypożyczonych pozycji.

W bibliotece pojawił się sterylizator – jako dodatkowe zabezpieczenie, ponadto stosowana jest cogodzinna dezynfekcja oraz przerwa techniczna od 13.30 do 14.00. Od przyszłego tygodnia będzie wykonywane ozonowanie wypożyczalni. Oczywiście obowiązują zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu. Nadal oddawane książki trafiają na kwarantannę. Zbiory są bezpieczne.

Godziny otwarcia biblioteki głównej w Andrychowie (ul. Krakowska 74):
poniedziałek, piątek | 8.00 do 16.00
wtorek, środa, czwartek | 10.00 – 18.00

Istnieje możliwość wypożyczenia książek z Czytelni – bibliotekarze wypożyczają książki na 2 tygodnie. Można przyjść do MBP i wypożyczyć daną pozycję książkową, zrobić to telefonicznie, mailowo lub przez system biblioteczny.

Nowości w grach planszowych


– Zachęcam do wypożyczania gier. Z myślą o wszystkich mieszkańcach gminy, zakupiliśmy dodatkową partię planszówek i nie tylko, w naszych zbiorach mamy ok. 300 sztuk – informuje dyrektor MBP Sylwia Błasiak.

Andrychowska biblioteka na bieżąco uzupełnia swoje zbiory o nowości książki papierowej, mówionej i e-booków.
Z naszych statystyk wynika, iż w 2020 roku nasze zbiory wzbogaciły się o pozycje warte prawie 100 tys. złotych (z Biblioteki Narodowej i środków własnych – gminnych). Również dzięki naszym Czytelnikom, którzy wsparli nasz księgozbiór w formie darów wart prawie 10 tys. złotych – informuje dyrektor Sylwia Błasiak.

Oprac p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content