Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Biała Droga na finiszu

Informacje, 12 stycznia 2021 14:04

Wczoraj dokonano odbioru technicznego końcowego przebudowy Białej Drogi, która przebiega przez gminy Andrychów i Wieprz. Inwestycja prowadzona była w systemie ”zaprojektuj i wybuduj”.

W 2019 roku zrealizowano prace projektowe, a w 2020 roku – roboty budowlane. Całkowicie zmodernizowany został 4-kilometrowy odcinek traktu. Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstała ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie. Przebudowa kosztowała prawie 14 mln złotych. Mówi Beata Smolec, wicestarosta powiatu wadowickiego. Ok. 7.2 mln złotych Powiat Wadowicki pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Gmina Andrychów dołożyła do inwestycji nieco ponad 1,3 mln złotych, a gmina Wieprz dokładnie 1,3 mln zł. Brakującą kwotę wyłożył ze swojego budżetu powiat. Inwestycja objęta jest sześcioletnią gwarancją

Wiemy, jak ważny jest to trakt nie tylko dla mieszkańców gmin Andrychów i Wieprz, ale i innych osób podróżujących np. w kierunku Oświęcimia. Wiemy też, jak długo kierowcy czekali na to, aby gruntownie przebudować tę drogę. To była potężna inwestycja, ale nasza determinacja, by ją wykonać była równie wielka. Mamy nadzieję, że i kierowcy i rowerzyści, dla których stworzono ścieżkę są zadowoleni – podsumowała wicestarosta Beata Smolec.

Źródło: Powiat Wadowicki

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content