Przejdź do treści
Reklama

Bezpieczna Małopolska: Czy lekki pojazd trafi do gminy Andrychów?

Informacje, 03 sierpnia 2022 10:45

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął na wczorajszym (2 sierpnia) posiedzeniu uchwałę o ogłoszeniu konkursu na partnerów do udziału w projekcie „Bezpieczna Małopolska – samochody ratownicze”. To inicjatywa skierowana do jednostek OSP. Czy skorzystają z niej także jednostki z naszej gminy?

W oficjalnym komunikacie po zakończeniu posiedzenia Zarządu czytamy: – W konkursie skierowanym do jednostek OSP z terenu Małopolski będzie można uzyskać wsparcie na zakup nowych lekkich samochodów ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Wyboru Partnerów do udziału w Projekcie dokona Zarząd Województwa Małopolskiego. Realizacja zadania wpłynie na podniesienie jakości wyposażenia jednostek OSP, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski.

Jak dowiedzieliśmy się od zastępcy burmistrza Andrychowa Wojciecha Polaka, inwałdzka OSP stara się o lekki pojazd. Władze gminy złożą odpowiedni wniosek do władz wojewódzkich. Jednak dalsze procedowanie ma być uzależnione od warunków, jakie będą zaproponowane w konkursie. Wiceburmistrz podkreśla rolę OSP w Inwałdzie, która jako jedyna w gminie spośród jednostek strażackich urządziła miejsca noclegowe dla uciekinierów wojennych z Ukrainy, co bardzo pomogło władzom gminy. I tej Ochotniczej Straży Pożarnej należy się forma uhonorowania. Prezes OSP w Inwałdzie Marek Nowak poinformował nas z kolei, iż jego jednostka zgromadziła na zakup lekkiego pojazdu 50 tysięcy złotych, liczy też na sponsorów.

jd Fot. Archiwum Nowin Andrychowskich

Podziel się
Skip to content