Przejdź do treści

Betlejemskie Światło Pokoju w Andrychowie

Informacje, 19 grudnia 2016 10:11

​Każdego roku wybrane dziecko: chłopiec lub dziewczynka odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło jest transportowane do Wiednia, gdzie ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Podziel się

O czym mowa? Oczywiście o Betlejemskim Świetle Pokoju, które jest już tradycją Związku Harcerstwa Polskiego. Od wielu lat przekazywane jest z rąk słowackich skautów do rąk polskich harcerzy podczas uroczystej Mszy św. na Gubałówce, skąd przewożone jest do Krakowa, aby wreszcie mogło przyjechać wspólnie z andrychowskimi zuchami i harcerzami do naszej gminy i zagościć na wigilijnych stołach mieszkańców.
 
Tak również jest w tym roku. W niedzielę 11.12.2016 r. harcerze z DH „TyBryk” oraz DSH "Będziesz?" przywieźli Światło do Andrychowa i tym samym rozpoczęło ono drogę po Gminie Andrychów oraz Gminie Wieprz. Do świąt Bożego Narodzenia andrychowskie zuchy, harcerze i instruktorzy będą odwiedzać różne instytucje, kościoły w Gminie Andrychów oraz w Gminie Wieprz.

Więcej informacji: www.andrychow.zhp.pl

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content