Beskid zremisował z Orłem w meczu na szczycie

Sport, 07 maja 2022 20:40

W 27. kolejce Jako IV ligi trzeci w tabeli Beskid Andrychów zremisował 1:1 (0:0) z czwartym Orłem Ryczów. Bramkę dla Beskidu zdobył Eryk Ceglarz.

Pierwsza połowa meczu upłynęła niemal bez historii. Oba zespoły grały bardzo czujnie i bezbłędnie w obronie. Nie obyło się jednak bez kontrowersji – piłkę do siatki Orła skierował Kamil Karcz, ale sędzia nie uznał Beskidowi bramki.

W drugiej połowie wynik otworzyli ryczowianie – po centrze z lewej strony głową trafił do bramki gracz Orła. Później rzut wolny egzekwował Michał Tylek – jego uderzenie odbił przed siebie bramkarz Orła, a pędzącego z dobitką Kamila Karcza sfaulował gracz Orła – w efekcie czerwona kartka (po drugiej żółtej) oraz rzut karny dla Beskidu. Pewnym egzekutorem okazał się Eryk Ceglarz.

Andrychowianie dążyli do zwycięstwa, ale zabrakło im skuteczności, więc spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Beskid zajmuje miejsce trzecie, ale różnice punktowe są niewielkie – nad siódmym Dalinem Myślenice andrychowianie mają tylko 4 punkty przewagi.