Beskid zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu

Sport, 28 września 2022 19:52

Drużyna Beskidu Andrychów w finałowym meczu Pucharu Polski w wadowickim podokręgu pokonała znanego z czwartoligowych rozgrywek Orła Ryczów 2:0 (0:0) i sięgnęła po cenne trofeum, zyskując przepustkę do dalszej fazy pucharowych zmagań.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale sytuacji do strzelenia bramki nie brakowało. W drugiej połowie andrychowianie otworzyli rezultat, później golkipera ratował słupek, futbolówka wpadła też do siatki, ale ze spalonego. Wreszcie indywidualną akcją popisał się Janusiewicz, ustalając rezultat na 2:0.

Przypomnijmy, że w drodze do finału Beskid wyeliminował Naroże Juszczyn (7:1), Babią Górę Sucha Beskidzka (7:0) i Żarka Barwałd (5:0). Dzięki triumfowi na szczeblu podokręgu Beskid stanie teraz w szranki z rywalami z innych części województwa.

Pucharowe zwycięstwo z Orłem Ryczów było też swoistym rewanżem za czwartoligową porażkę 0:4 sprzed półtora tygodnia.

Teraz przed Beskidem sobotnie wyjazdowe starcie z czerwoną latarnią Jako IV ligi – Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska.