Beskid wygrał ze Słomniczanką Słomniki

Sport, 03 września 2022 18:51

Beskid Andrychów w meczu siódmej kolejki Jako IV ligi pokonał Słomniczankę Słomniki 1:0 (1:0) po golu Eryka Ceglarza. To już czwarty z rzędu ligowy mecz Beskidu bez straconej bramki, a piąty z rzędu wliczając rozgrywki Pucharu Polski.

Mecz w Słomnikach rozpoczął się od wyrównanej walki w środku pola, a z czasem gospodarze zyskiwali nieco optycznej przewagi, dość często goszcząc w rejonie bramki Beskidu. Z akcji Słomniczanki jednak nic konkretnego nie wynikało, a w końcówce pierwszej partii Beskid dał o sobie znać w ofensywie. Na kilka minut przed przerwą świetnie zachował się z piłką w polu karnym Eryk Ceglarz, przyjmując podanie z prawej strony, błyskawicznie się obracając i kierując piłkę do siatki. W ostatniej akcji pierwszej części Kamil Karcz strzelił drugiego gola dla Beskidu głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia nie uznał trafienia, dopatrując się spalonego.

Druga część meczu wyglądała podobnie – gracze Słomniczanki dwoili się i troili, aby wyrównać, ale brakowało im skuteczności. Za to andrychowianie czekali na swoje szanse, a najlepszą miał Kamil Karcz, który świetnie odnalazł się w polu karnym, przyjął piłkę na dwunastym metrze i strzelił w kierunku bramki, a gdy wszyscy widzieli już piłkę w siatce, ta pofrunęła nad poprzeczką.

Ostatecznie Beskid przywiózł ze Słomnik komplet punktów i ma ich na koncie już 10, co pozwala na pozycję w środku stawki. W kolejnym meczu w przyszłą sobotę Beskid podejmie w Andrychowie silnego beniaminka – Barciczankę Barcice.