Przejdź do treści

Beskid wygrał z Okocimskim Brzesko FOTO

Sport, 22 października 2022 18:18

Zespół Beskidu Andrychów w 14. kolejce Jako IV ligi małopolskiej wygrał z Okocimskim Brzesko 2:0 (2:0) po golach Patryka Koima i Szymona Wróblewskiego. Mimo niesprzyjającej aury obie drużyny wspierane były przez liczne grupy kibiców.

Starcie z przedostatnią w tabeli drużyną z Brzeska rozpoczęło się dla andrychowian znakomicie, bo już w 2. minucie Patryk Koim celnym strzałem głową zamknął centrę z rzutu rożnego. Andrychowianie nie ustawali w atakach i po dwudziestu minutach było już 2:0. Nieporozumienie bramkarza Okocimskiego ze swoimi obrońcami wykorzystał Szymon Wróblewski, trafiając po ziemi do pustej bramki.

Mimo niskiej pozycji w tabeli przyjezdni skonstruowali w pierwszej połowie kilka akcji zaczepnych, ale zabrakło im skuteczności. Szczęście też im nie sprzyjało, bo jeszcze przed przerwą dwóch zawodników Okocimskiego zeszło z boiska z powodu urazów.

Z czasem pogoda stawała się coraz gorsza, intensywnie padało, co nie sprzyjało precyzji w ofensywie. W drugiej połowie drużyna z Brzeska nie stworzyła praktycznie żadnego większego zagrożenia pod bramką Beskidu. Andrychowianie mogli podwyższyć, ale zabrakło celności. W samej końcówce Koim mógł postawić kropkę nad „i”, ale chybił o centymetry, strzelając z kilkunastu metrów.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Tomasza Moskały awansowali na piąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce andrychowianie zagrają na wyjeździe z trzecim LKS-em Jawiszowice.

gs, fot. Grzegorz Sroka

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content