Beskid wygrał z Barciczanką Barcice 4:1

Sport, 10 września 2022 20:24

W ósmej kolejce Jako IV ligi małopolskiej Beskid Andrychów wygrał z beniaminkiem, Barciczanką Barcice, 4:1 (1:1) po golach Szymona Wróblewskiego, Patryka Koima (dwóch) i Karola Janusiewicza. Dla gości strzelił doświadczony na ekstraklasowym poziomie Maciej Korzym.

Zespół z Barcic, choć jest beniaminkiem, napsuł już sporo krwi innym zespołom, plasując się w środku stawki. W kadrze tej drużyny wyróżnia się przede wszystkim 34-letni Maciej Korzym, mający na koncie ponad 240 meczów na szczeblu Ekstraklasy.

Wynik otworzyli andrychowianie – po rzucie wolnym w zamieszaniu podbramkowym najczujniejszy był Szymon Wróblewski, pakując piłkę do siatki. Przed przerwą Barciczanka zdołała wyrównać – rzut karny egzekwował Maciej Korzym. Choć Kacper Zaremba wyczuł jego intencje i odbił strzał, wobec dobitki był już bezradny.

Po przerwie szybko jednak dał o sobie znać Patryk Koim, notując dublet i wyprowadzając andrychowian na prowadzenie 3:1. Goście otworzyli się i walczyli choćby o punkt, narażając się na kontrataki. Beskid stworzył jeszcze mnóstwo znakomitych okazji, a w ostatniej akcji meczu Karol Janusiewicz zdobył swojego pierwszego gola na czwartoligowym szczeblu, uderzając z kilkunastu metrów.

Dzięki temu zwycięstwu Beskid awansował na ósme miejsce w tabeli ze stratą czterech oczek do podium.