Beskid wygrał w Proszowicach i prowadzi w IV lidze

Sport, 13 września 2020 20:47

Drużyna Beskidu Andrychów nie zwalnia tempa. Podopieczni trenera Macieja Mrowca pokonali MKS Nowa Proszowianka 2:0 (1:0) po golach Artura Różyckiego i Kamila Karcza, utrzymując pozycję lidera IV ligi. W rozwinięciu komplet wyników seniorskich drużyn z naszej gminy,

W szóstej kolejce IV ligi Małopolski zachodniej drużyna Beskidu Andrychów odniosła piąte w tym sezonie zwycięstwo, pokonując plasującą się w dolnym rejonie tabeli Nową Proszowiankę Proszowice 2:0. W pierwszej połowie wynik otworzył Artur Różycki, a po przerwie drugiego gola dołożył Kamil Karcz. Ponadto andrychowianie mieli w tym meczu mnóstwo bramkowych okazji. Dośc wspomnieć, że arbiter nie uznał dwóch kolejnych goli dla Beskidu dopatrując się pozycji spalonych. Po sześciu meczach andrychowianie zajmują pozycję lidera IV ligi.

W klasie A rozegrana została siódma seria spotkań. Orzeł Wieprz pokonał Strzelca Budzów 4:2, Znicz Sułkowice Bolęcina zwyciężył z BCS Zawoja 5:2, Burza Roczyny uległa Leńczance Leńcze 1:3, Halniak Targanice wygrał z Nadwiślanką Brzeźnica 2:1, a Huragan Inwałd po szalonym meczu przegrał z Olimpią Chocznia 5:6. Drużyna z Wieprza przewodzi stawce, Halniak jest trzeci, Huragan jedenasty, Znicz dwunasty, a Burza czternasta.

W piątej kolejce klasy B rezerwy Halniaka Targanice zremisowały z Orłem Radocza 1:1, Gronie Zagórnik wygrały z Zaskawianką Wadowice 4:2, a Leskowiec Rzyki uległ Borowikowi Bachowice 2:4. Po pięciu seriach Gronie są szóste, Halniak siódmy, a Leskowiec ósmy.

W IV lidze kobiet rozegrana została trzecia kolejka. Burza Roczyny poniosła trzecią porażkę, tym razem 1:3 z Victorią Zalas.