Beskid wygrał ostatni mecz rundy jesiennej

Sport, 06 listopada 2021 18:27

W podkrakowskich Słomnikach drużyna Beskidu Andrychów na zakończenie jesieni w Keeza IV lidze wygrała ze Słomniczanką 2:0, zapewniając sobie na półmetku sezonu wysokie czwarte miejsce. Gole zdobyli Kamil Koziołek i Eryk Ceglarz.

Starcie w Słomnikach dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy zagrali wysoko i agresywnie, niwelując atuty Beskidu. Dodatkowo nie ułatwiała konstruowania akcji śliska, ciężka murawa. Przed przerwą andrychowianom udało się jednak otworzyć rezultat. Lewą stroną urwał się Eryk Ceglarz, zwiódł defensorów i z boku pola karnego wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Kamilowi Koziołkowi, który dopełnił formalności.

W drugiej połowie gospodarzy ratowała poprzeczka, a później kapitalną paradą popisał się Kacper Zaremba, wyciągając piłkę zmierzającą w okienko bramki Beskidu. Pod koniec spotkania Eryk Ceglarz popisał się indywidualną akcją, ogrywając miejscową obronę i umieszczając piłkę w siatce.

Dzięki temu zwycięstwu Beskid przezimuje na miejscu czwartym z jednym punktem przewagi nad Sokołem Kocmyrzów. Warto zaznaczyć, że andrychowianie mogą pochwalić się drugą najlepszą defensywą w lidze, tuż za liderującą Wieczystą Kraków, bo stracili jesienią tylko 14 bramek (Wieczysta 8).

Słomniczanka Słomniki – Beskid Andrychów 0:2 (0:1)

Beskid zagrał w składzie: Kacper Zaremba – Patryk Koim, Michał Tylek, Łukasz Zakrzewski, Tomasz Kaczmarczyk – Kamil Koziołek, Filip Kasiński (90 Konrad Kopytko), Dawid Nagi (46 Patryk Drabik), Eryk Ceglarz (86 Jakub Zaremba) – Kamil Karcz, Karol Lewandowski.