Przejdź do treści

Beskid wraca do czwartoligowego boju

Sport, 03 sierpnia 2023 13:47

Już w najbliższą sobotę 5 sierpnia rozpocznie się sezon 2023/2024 Jako IV ligi małopolskiej. Na pierwszy ogień drużyna Beskidu Andrychów zmierzy się u siebie z "rycerzami wiosny" poprzednich rozgrywek, Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska, do których latem dołączył zawodnik mający na koncie ponad 350 występów w Ekstraklasie.

Lokalne derby z Kalwarianką od zawsze były gwarantem piłkarskich emocji i zaciętej walki, nie inaczej będzie zapewne tym razem, bo oba zespoły chcą dobrze rozpocząć nową kampanię. Kalwarianka, która w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu była najlepiej punktującym zespołem, latem przemeblowała nieco skład, żegnając spore grono piłkarzy. Po stronie wzmocnień pojawiło się tam jednak znane piłkarskie nazwisko, bo do drużyny z Kalwarii dołączył doświadczony Rafał Boguski, wieloletni piłkarz Wisły Kraków, który na najwyższym szczeblu rozegrał 355 meczów, a ostatnio reprezentował barwy Puszczy Niepołomice.

Andrychowianie latem pożegnali najlepszego strzelca Beskidu, Eryka Ceglarza, który na przestrzeni ostatnich sezonów był wyróżniającą się postacią nie tylko w zespole, ale i na tle całej ligi. Popularny Cegła kontynuuje czwartoligową przygodę w barwach LKS-u Jawiszowice.

Po stronie wzmocnień zespół trenera Tomasza Moskały pozyskał z Kalwarianki Wiktora Kołodzieja, który grał już w Beskidzie w sezonie 2020/2021, a ze śląskiego czwartoligowca, MRKS-u Czechowice-Dziedzice, do drużyny dołączył skrzydłowy Jakub Raszka.

Beskid latem rozegrał pięć meczów sparingowych, w których pokonał Skawę Wadowice 7:1, Babią Górę Sucha Beskidzka 9:1, Pcimiankę Pcim 4:2 i zanotował dwie porażki ze śląskimi czwartoligowcami: 0:1 z MRKS-em Czechowice-Dziedzice i 3:4 z Orłem Łękawica.

Teraz przed podopiecznymi trenera Moskały prawdziwy piłkarski maraton, bo po inauguracji z Kalwarianką (5 sierpnia o 17 w Andrychowie) zmierzą się z beniaminkami: BKS-em Bochnia na wyjeździe (12 sierpnia o 18) i Niwą Nowa Wieś u siebie (15 sierpnia o 15). Później w Limanowej Beskid zagra z Limanovią (19 sierpnia o 17:30), następnie u siebie z Unią Oświęcim (26 sierpnia o 17), a na zakończenie sierpniowej serii starć z kolejnym beniaminkiem w Trzebini (30 sierpnia o 17:30).

Przypomnijmy, że w sezonie 2023/2024 w rozgrywkach bierze udział 19 ekip, bo do stawki dołączona została Wisła II Kraków. Wobec tego minimalna liczba spadkowiczów będzie wynosić 4, a może się zwiększyć, jeśli z III ligi spadną jakieś małopolskie drużyny, a występują tam obecnie Unia Tarnów, Podhale Nowy Targ, Garbarnia Kraków, Wiślanie Jaśkowice i Wieczysta Kraków.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content