Przejdź do treści

Beskid rozbił liderującą Wisłę II Kraków! Pięć goli na wyjeździe

Sport, 04 listopada 2023 13:21

Czwartoligowa drużyna Beskidu Andrychów znokautowała prowadzące w tabeli i niepokonane dotychczas rezerwy Wisły Kraków, zwyciężając 5:1 (3:1) po golach Jakuba Raszki (dwóch), Wiktora Kołodzieja, Dawida Nagiego i Patryka Koima. Raszka miał swój udział przy każdym z pięciu goli Beskidu.

Starcie andrychowian z krakowianami rozpoczęło się w oczekiwany sposób, bo podopieczni trenera Tomasza Moskały grali ostrożnie i defensywnie, wciągając rywali na własną połowę i nastawiając się na kontry. Zespół Mariusza Jopa otworzył rezultat po 20 minutach.

Wisła nie poszła jednak za ciosem, a Beskid cierpliwie czekał na swoje szanse z kontrataków. Jeszcze przed upływem pół godziny gry faulowany w polu karnym był Jakub Raszka, a jedenastkę zamienił na gola pewnym strzałem przy słupku Dawid Nagi. Czego nie dokonali gospodarze, perfekcyjnie zrealizowali andrychowianie, bo raptem po paru minutach drugiego gola dla Beskidu zdobył Wiktor Kołodziej, który strzałem z bliska zamknął precyzyjne podanie Raszki.

Wiślacy nie radzili sobie z atakami andrychowskiej drużyny. Jeszcze przed przerwą Raszka przeprowadził indywidualną akcję po lewej stronie, dryblingiem gubiąc obrońcę i strzelając przy słupku, zaskakując Biegańskiego.

W drugiej połowie miejscowi próbowali odwrócić rezultat, ale zespół Tomasza Moskały znakomicie się bronił. Tymczasem Beskidowcy nie ustawali w kąśliwych atakach i podwyższali prowadzenie. W 67. minucie prawym skrzydłem popędził Kołodziej i zagrał po ziemi w głąb pola karnego, gdzie Raszka z bliska wpakował piłkę do siatki po raz czwarty. Wynik ustalił na nieco ponad kwadrans przed końcem Patryk Koim, który głową wykończył dośrodkowanie Raszki.

Dla Wisły II Kraków była to pierwsza porażka w tym sezonie, ale prowadzący w tabeli zespół ma spory zapas punktów, więc utrzymał pozycję lidera. Beskid na ten moment jest drugi ze stratą dziewięciu oczek, ale nie wszystkie mecze tej kolejki zostały jeszcze rozegrane.

W kolejnym meczu Jako IV ligi małopolskiej andrychowianie zagrają u siebie z niżej notowanym Glinikiem Gorlice 11 listopada o 14.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content