Przejdź do treści

Beskid przegrał ze Słomniczanką na zakończenie sezonu

Sport, 19 czerwca 2022 10:49

Rozgrywki sezonu 2021/2022 w Jako IV lidze zakończone. Beskid Andrychów uległ w ostatnim meczu Słomniczance Słomniki 2:4, po golach Kantyki i Ceglarza.

W ostatnich meczach sezonu 2021/2022 Beskid nie miał łatwego zadania, bo walczył z zespołami, które zwycięstw potrzebowały jak tlenu, by zdobyć miejsce w nowej IV lidze. W zeszłym tygodniu andrychowianie ulegli Unii Oświęcim, a teraz Słomniczanka okazała się skuteczniejsza w Andrychowie, pokonując Beskid 4:2, choć jesienią andrychowianie zwyciężyli z nimi 2:0.

Beskidowcy mimo to zachowali czwartą lokatę w tabeli, co jest najlepszym wynikiem jaki andrychowianie osiągnęli od spadku do IV ligi w 2016 roku. W przyszłym sezonie podopieczni Tomasza Moskały zagrają w nowej, silnej, jednogrupowej IV lidze.

Z kim mierzył się będzie Beskid w przyszłym sezonie? Z grupy zachodniej: Wieczysta Kraków (jeśli w barażach o awans przegra z rezerwami Bruk-Betu Nieciecza), Wiślanie Jaśkowice, Orzeł Ryczów, Słomniczanka Słomniki, Dalin Myślenice, Unia Oświęcim, LKS Jawiszowice. Z grupy wschodniej: Bruk-Bet II Nieciecza (jeśli przegra baraże o awans z Wieczystą), Lubań Maniowy, Poprad Muszyna, Limanovia Limanowa, Wierchy Rabka, Okocimski Brzesko, Wolania Wola Rzędzińska, Glinik Gorlice. Do tego dojdzie czterech beniaminków wyłonionych w barażach spośród ośmiu ekip, łącznie aż 19 drużyn.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content