Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Beskid przegrał z Wieczystą Kraków 0:1 FOTO

Sport, 09 października 2021 19:28

W trzynastej serii spotkań Keeza IV ligi Beskid Andrychów uległ liderującej Wieczystej Kraków 0:1 po golu Patrika Misaka. Tłumy zgromadzone na andrychowskim stadionie obejrzały widowisko, w którym andrychowianie mieli swoje szanse, aby ukłuć faworyzowaną drużynę Franciszka Smudy.

Przed rozpoczęciem meczu uczczona została minutą ciszy pamięć zmarłego tragicznie Jacka Felscha, byłego bramkarza Beskidu.

Podopieczni trenera Tomasza Moskały długo skutecznie się bronili przed naporami Sławomira Peszki, Radosława Majewskiego i spółki. Defensorzy Beskidu byli skuteczni, a w bramce świetnie spisywał się Kacper Zaremba. Andrychowianie nie ustrzegli się jednak błędu przy wyprowadzaniu piłki, co klasowi rywale bezlitośnie wykorzystali, szybko kontrując i zdobywając gola, który jak się okazało zapewnił im w Andrychowie trzy punkty.

W drugiej połowie Beskid jednak wcale nie składał broni. Blisko było wyrównującego gola, bo w jednej z sytuacji Wieczystą ratował słupek. Andrychowianie kończyli mecz w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Patryka Koima.

Porażka z Wieczystą kosztowała Beskid spadek na siódme miejsce w tabeli. Teraz przed andrychowianami wyjazd do Myślenic.

Beskid Andrychów – Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)